Niecodzienna lekcja historii w Zespole Szkół nr 6 w Ełku

2015-04-25 10:47:43 (ost. akt: 2015-04-25 19:13:58)

W Zespole Szkół nr 6 w Ełku miała miejsce niecodzienna lekcja historii. Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Ełk zapoznał nas z piękną tradycją sygnalistyki łowieckiej, która odradza się w Polsce po latach niebytu.

Niecodzienna lekcja historii w Zespole Szkół nr 6 w Ełku

Autor zdjęcia: ALICJA TRACICHLEB - SALIK

- Obecnie w Polsce po zawirowaniach wojennych i prawie 50 latach PRL-u gdzie prawie zapomniano o tej wspaniałej tradycji […] sygnalistyka myśliwska powraca tak jak powróciły do polskiej kniei […] żubry - pisze w jednym ze swoich artykułów Lesław Domogała.
Współczesna sygnalistyka łowiecka swój początek bierze w wieku XIX. Wywodzi się z Niemiec, jak większa część polskiej obyczajowości myśliwskiej. Do dziś zachowało się w tradycji polowania, wraz z zapisem nutowym, około 60. sygnałów myśliwskich. Spora ich część zatraciła już rację bytu na łowach. Na współczesnych polowaniach gra się poniżej 30. sygnałów. Faktyczną popularnością cieszy się zaledwie kilkanaście. Wielu z nich wysłuchaliśmy. Poznaliśmy też m.in. "Hejnał Lasów Państwowych" i "Hejnał Leśników Polskich".

Dziękujemy za tak niecodzienną i ciekawą lekcję historii.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna