Z młodzieżą o łowiectwie

2016-04-22 12:00:00 (ost. akt: 2016-04-22 14:08:18)

Otwartość środowiska szkolnego w Węgielsztynie na różne inicjatywy grona pedagogicznego, Rady Rodziców i samej młodzieży była impulsem dla Koła Łowieckiego „Cyranka” w Węgorzewie do wzbogacenia oferty dydaktycznej dla uczniów klas 4,5 i 6.

Z młodzieżą o łowiectwie

Autor zdjęcia: Cyranka

Edukacja łowiecka najmłodszych to ważny element statutowej działalności koła, tym bardziej, że nadanie kołu w 2013 roku najwyższego odznaczenia łowieckiego „ZŁOM” zobowiązuje do rozwijania różnorakich działań środowiskowych.

Dlatego też oferta koła skierowana do uczniów starszych klas Szkoły Podstawowej w Węgielsztynie została przychylnie i ciepło przyjęta przez dyrektor szkoły Małgorzatę Wierzbicką, którą wspierały w spotkaniach z przedstawicielami koła panie Wioletta Gorgosz i Izabela Kawka. Zajęcia teoretyczne i praktyczne, które z młodzieżą prowadzili przedstawiciele koła: Eugeniusz Faj, Stanisław Skrobot, Stanisław Masiul i Andrzej Wojtowicz znacznie wzbogaciły wiedzę uczniów w zakresie łowiectwa.

Podczas spotka przekazano uczniom podstawowe informacje z zakresu biologii zwierząt łownych, wskazano jak silnie w łowiectwie akcentuje się i przestrzega zasad etyki i tradycji łowieckich, podkreślano jak ważna i celowa jest walka z kłusownictwem oraz jak istotne jest przestrzeganie zasad przebywania w środowisku leśnym, będącym domem dla zwierzyny.

Młodzież uczestniczyła w dokarmianiu zwierzyny, podczas którego wyjaśniano cel i sens takich działań w okresie zimowym i wiosennym. Szczególnie zainteresowanie wykazały dzieci podczas nauki rozpoznawania tropów zwierząt i śladów jakie pozostawiają one w łowisku. Kulminacyjnym punktem zajęć praktycznych był myśliwski poczęstunek połączony z konkursem przyrodniczym. Zajęcia teoretyczne zakończyły się wspólnym śpiewem wspaniałej pieśni myśliwskiej „Pojedziemy na łów”.

Eugeniusz Faj, K.Ł. „Cyranka” w Węgorzewie


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna