Uczniowie z Pietrzwałdu zebrali ponad trzy tony kasztanów i żołędzi

2016-12-17 12:00:00 (ost. akt: 2016-12-16 15:13:09)

Adrian Kornat jest rekordzistą w zbieraniu żołędzi i kasztanów. Przyniósł aż 465 kilogramów i zwyciężył w zbiórce zorganizowanej przez Koło Łowieckie „Grunwald”.

Uczniowie z Pietrzwałdu zebrali ponad trzy tony kasztanów i żołędzi

Autor zdjęcia: Barbara Chadaj-Lamcho

Od kilku lat myśliwi z Koła Łowieckiego „Grunwald” organizują zbiórkę żołędzi i kasztanów z uczniami Zespołu Szkół w Pietrzwałdzie (gm. Ostróda). W tym roku akcja trwała od 19 września do 19 listopada i wzięło w niej udział 49 uczniów. Zebrali razem 1225,8 kg żołędzi i 1958,3 kg kasztanów. W sumie szkoła przekazała myśliwym ponad 3 tony pokarmu dla leśnych zwierząt.

— Od kilku lat prowadzimy taką zbiórkę z Kołem Łowieckim „Grunwald” — mówi Maciej Fryczyński, dyrektor Zespołu Szkół w Pietrzwałdzie. — W ten sposób nasze dzieci w praktyce uczą się, jak pomagać zimą dzikim zwierzętom. Zachętą do udziału w akcji są też atrakcyjne nagrody dla zwycięzców.

W tym roku główną nagrodą był rower, który trafił do Adriana Kornata, który zebrał rekordową ilość 465 kilogramów!
— Adrian był już wcześniej liderem naszych zbiórek w poprzednich latach — mówi Roman Kurowski z Koła Łowieckiego „Grunwald”. — Ten chłopak co roku przynosi całe worki żołędzi i kasztanów, a pomaga mu dziadek.

Zwycięzca odebrał nagrodę i przyznał, że bardzo go cieszy.
— Mam już co prawda rower, ale stary, a ten jest nowy i bardzo mi się przyda — powiedział Adrian. — Mieszkam w Zajączkach, znam miejsca, gdzie jest dużo kasztanów i żołędzi. Lubię je zbierać.

Kolejne miejsca i i zajęli Paweł Trzęślewicz (273,3 kg) i Julia Tafel (265 kg). Było też wielu uczniów, którzy przynieśli ponad 100 kilogramów. Łącznie nagrody otrzymało 12 uczniów, którzy zebrali najwięcej, a wszyscy otrzymali słodkie niespodzianki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB