Polowanie wigilijne

2016-12-19 09:37:32 (ost. akt: 2016-12-21 16:46:36)

Polowanie wigilijne to jedna z najstarszych i najmilszych tradycji polskiego łowiectwa, pielęgnowana przez myśliwych Koła Łowieckiego ,,Ryś” w Ełku.

Polowanie wigilijne

Autor zdjęcia: Mat. prywatne

Zgodnie z tradycją łowy w tym dniu rozpoczyna się bardzo wcześnie i muszą trwać krótko, aby był czas na myśliwską wigilię i połamanie się opłatkiem. 18 grudnia 2016 r. myśliwi Koła Łowieckiego ,,Ryś” zebrali się w świeżo odremontowanym domku myśliwskim.

Prowadzącym polowanie był kolega Adam Sutkowski. Po zbiórce myśliwi udali się w łowisko. Na rozkładzie, zgodnie z tradycją była zwierzyna drobna. Jak co roku pokotu nie było, ale zgodnie z myśliwskim obyczajem, myśliwi udali się do paśników, aby wyłożyć karmę dla zwierzyny i podzielić się z nią opłatkiem. Po polowaniu wszyscy udali się do domku myśliwskiego, gdzie czekała przygotowana przez panią Beatę Sutkowską wigilia z tradycyjnymi polskimi potrawami.

Kolega Tomasz Mańczuk odczytał fragment Ewangelii św. Łukasza - Narodzenie Jezusa. Było dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. Prezes Koła – Kazimierz Raczyński podziękował myśliwym za przybycie, za pracę na rzecz ochrony przyrody i wspólnoty myśliwych. Powiedział, że był to dobry rok dla koła. Koło zostało odznaczone brązowym medalem zasługi łowieckiej.

Ponadto takie samo odznaczenie dostało czterech myśliwych koła: Jerzy Anikiej, Kazimierz Raczyński, Artur Zarzecki i Zdzisław Ostrowski. Przypomniał też o kolegach, którzy odeszli do Krainy Wiecznych Łowów. Na koniec życzył wszystkim zdrowych, pogodnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Franz #2139107 | 5.172.*.* 19 gru 2016 17:49

  Wcześnie ta wigilia myśliwska. Pewnie polowacze się obawiają, że gdyby poszli do lasu w prawdziwą wigilię, usłyszeliby od zwierząt (mówiących wtedy ludzkim głosem), czego im te zwierzęta z całego serca życzą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. WAWEL #2138838 | 19 gru 2016 12:54

   Smutne hobby niespełnionych typów...

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)